פתיחת חברה

חברה בע"מ הינה אחת הדרכים המרכזיות לנהל עסק תוך גידור סיכונים עסקיים מחד, וביצוע תכנוני מס מאידך, תוך מיתוג העסק בתחומו.

משרדנו מטפל בכל השלבים הדרושים לפתיחת חברה בע"מ ורישומה אצל רשם החברות.

יעוץ משפטי ועסקי
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

הקמה מהירה של חברה בע"מ

רשם החברות מתחייב לרשום חברה תוך יום עסקים אחד ממועד ההפקדה של מסמכי הרישום לגבי חברת יחיד, ותוך 3 ימי עסקים לחברה עם יותר מבעל מניות אחד.

מה היא חברה?

חברה הינה תאגיד אשר הוקם ומנוהל בהתאם להוראות חוק החברות.

חברה נבדלת מאדם פרטי מחד, ומתאגידים מסוגים אחרים מאידך (כגון שותפויות או עמותות), בתכונות ועקרונות ייחודיים לחברה כגון אישיות משפטית נפרדת מבעלי מניותיה, חישובי מס על פעילותה, מבנה החברה, תהליכי קבלת החלטות מובנים ועוד.

ניתן לפתוח חברה לבעל מניות אחד ("חברת יחיד") או לבעלי מניות רבים, ואף שיש פרוצדורה מעט שונה לפתיחת חברת יחיד, דינה של חברת יחיד כדין כל חברה אחרת.

מתי כדאי  להקים חברה?

היתרון המרכזי שבהקמת חברה בע"מ הינו העובדה שקיימת אישיות משפטית מוגדרת, הנפרדת מבעלי מניותיה, והיא אשר תישא בכל החובות, כמו גם הזכויות שיש לעסק. בכך מבוצעת הפרדה בין בעל/י המניות לעסק על שלל סיכוניו.  שלא כל  עסק יכול לפתוח חברה בע"מ, ומשיקולים של אחריות מקצועית ואישית יהיו בעלי מקצוע מסויימים (כגון עו"ד או רו"ח) שיוכלו להקים חברה ובלבד שאינה בעירבון מוגבל.

שיקול נוספים בפתיחת חברה בע"מ או חברה רגילה הינו שיקול המס, שעיקרו האפשרות של בעל המניות לקבל דיבידנד מרווחי החברה, כאשר המשכורת שהוא מקבל מהחברה מגיעה לשולי מס גבוהים. החלטה לפתיחת חברה מסיבה זו יש לקבל לאחר התייעצות עם רו"ח.

שיקולים נוספים בהקמת חברה הינם, למשל, יצירת מוקד עסקי אחד משותף לשני אנשים או יותר המחליטים לפתוח עסק יחדיו (במקרה כזה יש לשקול אם לפתוח חברה או שותפות), שיקול שיווקי של נראות החברה כלפי חוץ (לקוחות/ספקים), פעילות בחו"ל, וכד'.

אגרה

האגרה הדרושה לרישום חברה בשנת 2012 הינה בסך 2,554 ש"ח.


מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב