אייקון, קניין רוחני
קניין רוחני

מה זה קניין רוחני
קניין רוחני הינו תחום משפטי הכולל מספר זכויות פרי רוחו של האדם- חלק חובה לרשמן (פטנט, מדגם), חלק ניתנות לרישום (זכות יוצרים, סימן מסחר) וחלק בלתי רשומות (סוד מסחרי). לזכויות אלו עצמה משפטית רבה מתוך אינטרס של המדינה לקדם את עצמתה הכלכלית. כך היא מעניקה ליזמים שמירה והגנה על פיתוח עסקים חדשניים לאפליקציות, טכנולוגיות, מוצרים, עיצובים ומיתוג עסקי, כדי שאלו יתרמו וישכללו את כלל השוק עבור אזרחי ותושבי המדינה כולה. קרא עוד

הקמת סטארטאפים כל הדרך משלב הרעיון

1

משפטי

משפטי

2

עסקי

עסקי

3

עיצוב ופיתוח טכנולוגי

עיצוב ופיתוח טכנולוגי

4

הכנה למשקיעים

הכנה למשקיעים

5

גיוסי הון ורשות החדשנות

גיוסי הון ורשות החדשנות

6

ניהול הקמת הסטארט-אפ

ניהול הקמת הסטארט-אפ

יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

מה הן זכויות הקניין הרוחני
כל אחת מזכויות הקניין הרוחני מבטאת היבט אחר, פרי רוחו של האדם: סוד מסחרי- ידע, פטנט- היבט טכנולוגי של מוצרים ואפליקציות, מדגם- היבט עיצובי של מוצרים, זכויות יוצרים- ביטויים מקוריים של אפליקציות ויצירות שונות, סימן מסחר- מיתוג לוגו או שם עסקי. ביחד, זכויות הקניין הרוחני השונות מהוות אמצעי חשוב להקמת יזמויות חדשות.

מינוף זכויות קניין רוחני
זכויות הקניין הרוחני מעניקות מספר יתרונות רבי עצמה למי שעושה בהם שימוש: מוניטין ומיצוב מסחרי כלפי לקוחות העסק הרואים במי שמשקיע בקניין רוחני עסק שכוונתו רצינית וארוכת טווח, הרתעה ויצירת חסמי כניסת מתחרים לשוק שכבר תפוס, שמירה על השוק מפני חקיינים (צווי מניעה, צווי חיפוש, צווי תפיסה, תביעות כספיות), תוספת נכסים לעסק, מיתוג עסקי, ועוד.

יש לך רעיון? איך תשמור עליו?
על הדרך שבה מבטאים רעיונות פרי רוחו של האדם ניתן להגן בדרכים שונות- לחברה טכנולוגית בעלת חדשנות ומקוריות במוצרים נבחן הגנת פטנט ומדגם על המוצר וכן סימן מסחר על השם והלוגו. ליזמות בתחום האפליקציות, התוכנות והאינטרנט נבחן הגנת זכות יוצרים ופטנט וכן סימן מסחר על השם והלוגו. לעסק בעל מידע סודי (כגון פורמולות למזון או קוסמטיקה, רשימות לקוחות או ספקים וכו'), נבחן פרקטיקות של אמצעים לשמירת סודות מסחריים וכן סימן מסחר על השם והלוגו. לעסקים נותני שירותים נבחן סימן מסחר על השם והלוגו.

ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי להגנת קניין רוחני
משרדו של עורך הדין יריב קדם, העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, מספק ייעוץ וניהול תיקי פטנטים לחברות בינוניות וגדולות, ייעוץ והקמה של יזמויות לאפליקציות ויזמויות טכנולוגיות, ליווי חברות ועסקים בעלי זכויות קניין רוחני וייצוג משפטי בהליכי הפרה של זכויות קניין רוחני, ועוד.

הלקוחות שלי