אייקון, קניין רוחני
זכויות יוצרים

שמירת זכויות יוצרים
האפשרות לשמור זכויות יוצרים לגבי אפליקציות, תוכנות, משחקים או יצירות אחרות, במיוחד בעלות פוטנציאל מסחרי, היא קריטית לשמירת הזכויות מפני חיקוי, זיוף, העתקה או הפרה אחרת של זכויות היוצרים בהן. הדרכים המרכזיות לשמירת זכויות יוצרים הינן באמצעות הכנת פורמט זכויות יוצרים בינלאומי שהינו מסמך ערוך משפטית ע"י עורך דין לענייני זכויות יוצרים, מאומת נוטריונית, ובעל תוקף בינלאומי אותו ניתן לקבל תוך ימים ספורים, וכן ע"י רישום במרשמים פורמאליים כמו רשמי זכויות יוצרים בארה"ב (בספרית הקונגרס), בסין או במדינות אחרות, אם כי אפשרות זו לוקחת שנים. ככלל, תוקף זכויות יוצרים הינו למשך 70 שנה לאחר מותו של המחבר האחרון של היצירה ובתקליט 50 שנה ממועד יצירתו. קרא עוד
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

מסחור זכויות יוצרים
אמצעי משפטי מרכזי הננקט ע"י עורכי דין לענייני זכויות יוצרים למסחור זכויות יוצרים הינם באמצעות הקמת יזמות עסקית טכנולוגית לאפליקציות, תוכנות ואתרי אינטרנט. גם יזמויות עסקיות של משחקים וספרי לימוד מאפשרת למנף את זכויות היוצרים ולקבל מהן תפוקה כלכלית משמעותית באמצעות חברה בע"מ המוקמת לצורך זה. הדבר נכון גם ליוצרים סדרתיים בעלי שם של יצירות יוקרתיות ונחשבות כמו ציור ופיסול, אותם ממסחרים אנשי שיווק וחברות שיווק לגלריות נחשבות על בסיס הסכם שיווק/שיתוף פעולה, לעיתים בבלעדיות.

הגנת זכויות יוצרים
במקרים של הפרת זכויות יוצרים או זכויות מוסריות (הזכות לקבל קרדיט ולשמור על שלמות היצירה) יש להיוועץ עם עו"ד בקיא בזכויות יוצרים כדי להגן עליו בבית משפט באמצעות מגוון כלים משפטיים רבי עוצמה, לרבות צווי מניעה, חיפוש ותפיסה, וכמובן תביעה כספית נלווית. העובדה שניתן להגן על זכות יוצרים וזכות מוסרית בבית משפט מהווה גם אמצעי הרתעה מקדמי מפני חיקוי, זיוף, העתקה או הפרה אחרת.

ייצוג משפטי וליווי אישי ע"י עורך דין זכויות יוצרים
כמשרד עורכי דין העוסק בענייני זכויות יוצרים, משרדנו מספק ייעוץ, ייצוג משפטי וליווי אישי בתחומי הטכנולוגיה והאפליקציות הרלבנטיים לזכויות יוצרים.

מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב