אייקון, קניין רוחני
סימני מסחר

סימן מסחר הינו האמצעי המשפטי המאפשר למנוע מאחרים שימוש בלתי מורשה בלוגו, שם או מותג אחר (אפילו צבי או ריח) באמצעותם עסק משווק וממתג את עצמו. במילים אחרות- הגנת המותג מפני זיופים, חיקויים, העתקות, והפרות של אחרים, המנסים ליהנות מהמוניטין של העסק. בטרם הגשת בקשת סימן מסחר בישראל אנו מציעים לבצע חיפוש ראשוני מקדים במאגרי המידע של רשם סימני המסחר, רשם החברות, ואפילו באינטרנט, כדי למנוע קונפליקט עם סימן אחר, זהה או דומה. קרא עוד
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

אנו מספקים חוות דעת לגבי סיכויי הרישום, יעוץ כיצד נכון לשנות את סימן המסחר במקרים של קונפליקט, מנהלים את תיק הבקשה ובכלל זה תגובות להשגות הרשם, ומלווים את כל הטיפול בבקשה. במקרה הצורך ננהל הליכים כנגד צדדים שלישיים במקרים של בקשות מתחרות, התנגדות, ביטול או מחיקה של סימן המסחר. נבצע בדיקות ודומות וכן ניהול תיקים גם בשלבים השונים של בקשת סימן מסחר בחו"ל.

מוניטין = סימן מסחר
סימן מסחר נועד להגן על מוניטין העסק. ככל שההכרה וההוקרה שציבור הלקוחות רוכש לחברה או לעסק גדלים, כך דבק מוניטין רב יותר בלוגו ובשם העסקי של החברה, וחשיבות הרישום של סימן מסחר על אותו לוגו או שם עסקי גדלה. חיקוי, זיוף, העתקה, או שימוש בסימן מסחר זהה או דומה, אשר יסיטו את קהל הלקוחות מהחברה, יגרמו לה נזקים כה גבוהים עד שלא ניתן לאמוד את שווים הכספי. תחרות בלתי הוגנת כמו זו ניתן לעצור באמצעות צווי מניעה, חיפוש ותפיסה, המהווים חלק בלתי נפרד מדיני הקניין הרוחני בכלל, ודיני סימני המסחר בכלל זה. בד בבד ניתן להגיש תביעה לפיצוי כספי, לרבות תביעה לפיצוי כספי סטטוטורי מכוח עילת גניבת עין בהתאם להוראות הקבועות בחוק עוולות מסחריות התשס“ט – 1999.

מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב