אייקון, קניין רוחני
רשיון שימוש קניין רוחני

בעלות ושימוש בקניין רוחני
כפי שיש לעשות אבחנה בין בעלות בדירה והשכרתה, או בין בעלות ברכב והשימוש בו, או בין כל זכות בעלות אחרת לשימוש בה, אזי יש לעשות אבחנה הרבה יותר מדוקדקת בין זכות הבעלות לבין השימוש במוצר, אפליקציה או שירות בעלי זכות קניין רוחני, שכן ניסוח לא מדוייק של זכות שימוש בקניין רוחני עלולה להתפרש כהעברת הזכות לצד השני ובכך לאבד נתחי שוק שהקניין הרוחני שומר עליו לטובת אותו צד שני. כך לדוגמא, רשיון EULA (End User License Agreement) הינו רשיון שימוש בתוכנה הכולל בתוכו גם רשיון קניין רוחני, וזכיון לרשת מסעדות או בתי קפה כולל בתוכו, בין השאר, רשיון שימוש בסימן המסחר של הרשת. קרא עוד
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

ניסוח רשיון שימוש קניין רוחני
בכל מקום שיש זכות קניין רוחני יש גם הסכמים לגביה. בכל הסכם כזה קיימת סכנה שהניסוח או השימוש למעשה יהוו, או יתפרשו כמהווים, העברת זכות הבעלות או חלקה בקניין הרוחני, לצד השני להסכם. לפיכך כל הסכם שיש בו היבטים כלשהם של קניין רוחני יש לשלול העברת בעלות או השתמעות לכך, ולנסח באופן קפדני רישיון שימוש במוצר, באפליקציה או בשירות נשוא הקניין הרוחני הכולל את המועדים, הטריטוריות, התמורה ויתר התנאים לשימוש בזכות הקניין הרוחני הרלבנטית.

ייעוץ וליווי משפטי בניסוח רשיון קניין רוחני
כמשרד העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, משרדנו מספק ייעוץ משפטי וניסוח של הסכמים מסחריים הכוללים גם רשיונות קניין רוחני- רשיון פטנט, רשיון זכות יוצרים, רשיון מדגם, רשיון סימן מסחר, רשיון סודות מסחריים, בהתאם לתנאי העסקה הרלבנטית.

הלקוחות שלי