אייקון, קניין רוחני
מדגמים ועיצובים

מדגם רשום להגנת מוצר
על עיצובים חדשים או מקוריים של מוצר ניתן להגן באמצעות מדגם רשום. רצוי לבצע חיפוש בפנקס המדגמים לפני הגשת בקשה לרישום מדגם. את בקשת המדגם המוגשת בישראל ניתן להגיש גם ביתר מדינות העולם בתוך 6 חודשים ממועד ההגשה, וזאת כדי לאפשר לשכלל את גימור עיצוב המוצר נשוא המדגם ולאמוד את ההצלחה הפוטנציאלית שלו טרם הגשה בפועל. תוקף ההגנה של מדגם בישראל ומרבית המדינות הינה עד 15 שנה ממועד ההגשה. קרא עוד
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

מסחור מדגמים
מוצרים מוגני מדגם הם בדרך כלל מוצרי צריכה, ולכן מסחורם הנפוץ ביותר הינו באמצעות מכירת המוצרים עצמם בסיטונאות או בקימעונאות. את המדגם עצמו ניתן למכור כנכס או לגבות תמלוגים עליו ממי שמקבל רישיון שימוש בו. עצם העובדה שניתן להכתיר מוצר כנשוא בקשת מדגם (Design Pending) מהווה אמצעי שיווקי חשוב. אלו ועוד מהווים תמריצים לרישום מדגם שעיקרם שמירת היתרון היחסי בשוק כלפי מתחרים עם עיצובים מתחרים.

אכיפת מדגמים
במקרים של הפרת מדגם ניתן לאכוף אותו בבית משפט באמצעות מגוון כלים משפטיים רבי עוצמה, לרבות צוווי מניעה, חיפוש ותפיסה, וכמובן תביעה כספית נלווית. העובדה שניתן לאכוף מדגם בבית משפט מהווה אמצעי הרתעה מקדמי למתחרים ובכך ליצור גם הילת מוניטין סביב החברה ומוצריה.

ליווי, ייצוג משפטי בענייני מדגמים
כמשרד העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי בכל העניינים הרלבנטיים למדגמים.

צור קשר לקבלת ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי בפני רשם המדגמים בהליכי רישום, וביטול של מדגמים, ייצוג בפני בתי המשפט בהליכים לצווי מניעה, חיפוש ותפיסה של מוצרים מפרי מדגם ותביעות כספיות בהתאם, וכן רישום חברות וייסוד יזמויות לפיתוח ומינוף מסחרי של מוצרים מעוצבים מוגני מדגם.

מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב