אייקון, משפט מסחרי, השקעות ומיזוגים
אקזיט

אקזיט למוצר טכנולוגי
באקזיט למוצר טכנולוגי איננו זקוקים בהכרח למוצר קיים. האקזיט יכול להתבצע לגבי זכויות הקניין הרוחני של המוצר המתוכנן שיהיו בדרך כלל פטנט על החדשנות הטכנולוגית ואולי גם מדגם על עיצוב חיצוני חדש או מקורי, וכן לגבי הידע הנלווה. קרא עוד
עבודה ללא דאגות
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

אקזיט לאפליקציה
אקזיט לאפליקציה דומה מאד לאקזיט למוצר טכנולוגי, אלא שהקניין הרוחני המוגן יתייחס לאפליקציה. במכל מקרה ניתן להגן על זכויות היוצרים באפליקציה באמצעות פורמט זכויות יוצרים בינלאומי. במקרים בהם קיים היבט פיסי לאפליקציה תיבחן האפשרות להגן עליה גם באמצעות פטנט.

מימוש אקזיט
מטרת האקזיט מבחינת היזמים הינה מימוש זכויותיהם בסטארט-אפ ולשם כך מועברים הכספים ישירות לבעלי המניות בסטארט-אפ. יתכן שבמקום תמורה כספית מהחברה הרוכשת, יקבלו היזמים תמורה במניות או אופציות בחברה הרוכשת. יתכן גם שילוב של שתי המטרות באופן שהחברה הרוכשת מקבלת חלק ממניות הסטארט-אפ תמורת השקעה במיזם, וחלק נוסף מהמניות כנגד תשלום תמורה לבעלי המניות. במקרים רבים מקובל שהיזמים המקוריים ממשיכים להחזיק במניות או אופציות של חברת הסטארט-אפ אף בשיעור נמוך, אך אין בכך הכרח.

הלקוחות שלי