אייקון, פיתוח אפליקציות וסטארטאפיםתביעת העתקה של אפליקציה

בהעתקת אפליקציה, תוכנה, או תכנים של אתר אינטרנט (להלן יחד: "אפליקציה"), יש לטפל באופן מיידי עקב הגישה הבלתי אמצעית שיש אליהם ע"י אינספור אנשים דרך המרחבים הוירטוליים השונים – האינטרנט, App Store, Google Play, וכו'. משרדנו עוסק מעל 15 שנים בתביעות העתקה של קניין רוחני וטכנולוגיה מסוגים שונים, לרבות מכתבי התראה, צוי מניעה/חיפוש/תפיסה ותביעות כספיות.

קרא עוד
אפליקציה זכויות יוצרים
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי
הוכחת העתקה של אפליקציה לעיתים קשה לדעת אם האפליקציה הדומה הועתקה או פותחה באופן עצמאי ללא העתקה (פעולה שאינה מפרה זכויות יוצרים) ומתי. במקרה כזה נטל ההוכחה עובר לצד בעל האפליקציה הדומה אם היתה לו גישה לאפליקציה המקורית ואם הצד בעל האפליקציה המקורית גם מוכיח את הבעלות בזכויות היוצרים באפליקציה מלפני מועד ההפרה, דבר שניתן להוכחה באמצעות פורמט זכויות יוצרים. הסעדים המשפטיים בתביעת העתקה של אפליקציה בתביעת העתקה של אפליקציה מתבקשים מספר סעדים בגין הפרת זכות יוצרים, ובמקרים שבהם רשום פטנט, גם בגין הפרת הפטנט. הסעד המרכזי הינו צו מניעה קבוע, אליו נלווית בדרך כלל גם בקשה לצו מניעה זמני, שאם תתקבל תמנע מהצד השני כל פיתוח, מכירה, שיווק, הפצה או שימוש אחר באפליקציה מיד (!) עם קבלת הבקשה, קרי תוך ימים מפתיחת ההליך המשפטי. זאת, עד תום המשפט. במקרים קיצוניים הבקשה נדונה במעמד צד אחד, לעיתים עם בקשה לסעד של חיפוש תוכנות מפרות ותפיסתן, לשם תפיסת אריזות עם האפליקציה ושל מחשבים בהם היא מותקנת. סעד נוסף של התביעה הינו הסעד הכספי, שיכול לכמת את הנזקים בגין ההפרה. לחילופין ניתן לתבוע פיצויים סטטוטוריים מכוח חוק זכות יוצרים וזאת ללא הוכחת נזק בסך של עד 100,000 ₪ לכל סוג הפרה. ייעוץ וייצוג משפטי בתביעת העתקה של אפליקציה כמשרד העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, משרדנו מספק ייעוץ וייצוג בבתי המשפט בישראל ובחו"ל בתביעות כספיות ותביעות לצווי מניעה, חיפוש ותפישה בגין העתקה של אפליקציות, תוכנות ואתרי אינטרנט.

מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב