אייקון, פיתוח אפליקציות וסטארטאפיםמרעיון לאפליקציה ועד לאקזיט

כיצד רעיון אחד טוב יהפוך אותך למיליונר?!
מדינת ישראל נחשבת למדינת הסטארט-אפ, והישראלים ידועים כבעלי רעיונות מבריקים הנחשקים ע"י חברות עולמיות כ- Google, Facebook, Microsoft, IBM ועוד. בשנים האחרונות אפליקציות ישראליות נמכרות בקצב מסחרר וסכומי עסקאות המכירה (אקזיט) הולכים ותופחים ומגיעים לסכומים חלומיים ובלתי נתפסים. מאז 2003 בוצעו בישראל מעל 800 אקזיטים בסכום העולה על 40 מיליארד דולר, כלומר 2 מיליארד דולר בממוצע לאקזיט! כך בעלי רעיונות טובים הופכים למיליונרים כהרף עין. המשמעות היא שאם יש לך רעיון טוב, ותדאג להגן עליו כמו שצריך – יש לך גם סיכוי טוב! זה לא חלום רחוק, משרדנו שותף להקמת עשרות סטארט-אפים לאפליקציות ומלווה יזמים לאפליקציה החל משלב הרעיון וכל הדרך לאקזיט.
אז למה שלא תתקשר ותתייעץ אתנו? חבל על כל רגע, הגיע הזמן לצאת לדרך!

קרא עוד
אפליקציה זכויות יוצרים
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי
לשתף את הרעיון או לא? יש לך רעיון טוב ואתה רוצה כבר לפנות למפתחי אפליקציות ולצאת לדרך, נכון? רגע! חשוב לדעת שלפי החוק, הבעלים הראשון של זכות היוצרים באפליקציה שהוזמנה הוא המעצב, המפתח, או כל בעל מקצוע אחר ממנו הזמנת עבודה. כן, הזכויות לרעיון לא שייכות למי שהמציא את הרעיון אלא למי שהוציא אותו לפועל. לכן חייבים להיזהר לפני שפונים לחברה לפיתוח האפליקציה שלך. ישנם יזמים שמחתימים את בעלי המקצוע על הסכם סודיות, אך לצערנו הסכם סודיות לא יספיק. אז מה עושים כדי להגן על הרעיון? הגנה על פיתוח אפליקציות אפשרית כבר משלב הרעיון באמצעות פורמט זכויות יוצרים בינלאומי ופורמט פטנט לאפליקציה. – שימוש בפורמטים אלו הוא הכרחי לפני הפנייה לחברות פיתוח אפליקציות, ולא אחריה. אחרת, כאמור, הזכויות עלולות לחמוק מבין ידיך. כדי לרשום את זכויות הקניין הרוחני בראש ובראשונה על שמך, היזם, לשמור את זכויות הרעיון אצלך ולהגן על פיתוח האפליקציה שלך, יש לפנות לייעוץ משפטי. מה זה בעצם הסכם פיתוח אפליקציה? אחרי שעברנו את שלב פורמט זכויות היוצרים הבינלאומי, אפשר לפנות למפתחים כדי לקבל הצעות מחיר ולהחליט על אופן פיתוח האפליקציה. הסכם פיתוח אפליקציה הוא המסמך המרכזי עליו חותמים מפתחי האפליקציה ובו הם מתחייבים לפתח את האפליקציה בלוח זמנים מוסכם, כולל ציוני דרך מוסכמים, ולוקחים על עצמם התחייבויות כלפי היזם, שעיקרן הוא הצלחה בפיתוח ובעיצוב האפליקציה, והעלאה מוצלחת של האפליקציה ל- App Store, חנות Google Play, ועוד, וזאת בתמורה שתשולם בתנאים מוסכמים. את כל התנאים, ההתניות והמועדים לפיתוח האפליקציה יש לעגן בהסכם פיתוח אפליקציה. יחד עם הסכם זה, ובמקרים רבים בשלבים מוקדמים יותר, על בית האפליקציה לחתום גם על הסכם סודיות ואי תחרות שאליו מצרפים את פורמט זכויות היוצרים הבינלאומי. איך אנחנו יכולים לעזור לך? – ייעוץ משפטי בליווי אישי אנחנו יודעים שאתה רוצה להוציא את הרעיון שלך לפועל הכי מהר, הכי טוב ומקצועי, והכי רווחי שאפשר. כמשרד המלווה יזמים כמוך מעל 15 שנה, נוכל לספק לך ייעוץ משפטי בליווי אישי ומדויק – שמירת הזכויות שלך באפליקציה, המו"מ עם המפתחים והמעצבים, פורמט זכויות יוצרים בינלאומי, פטנט, הסכם מייסדים, עריכת הסכם הפיתוח ועוד. והכל בהתאמה אישית לך, לאישיותך ולרעיון שלך. נחסוך לך זמן, עוגמת נפש וכסף על טעויות בדרך ונלווה אותך בחיוך מהרעיון ועד למיליון.

מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב