אייקון, קניין רוחנימחיקת פטנטים

ייעוץ וייצוג משפטי בהליך מחיקת פטנט ע" בעליו
מחיקה עפ"י בקשת בעל הפטנט
לפי סעיף 73 לחוק הפטנטים, בעל פטנט רשאי לבקש מהרשם למחוק פטנט שניתן לו. הרשם יפרסם ברשומות, על חשבון המבקש, את בקשת המחיקה ומי שרואה עצמו נפגע רשאי להגיש לרשם התנגדות לכך תוך שלושה חודשים מיום פרסום הבקשה. אם לא הוגשה התנגדות, הפטנט יימחק. אולם אם הוגשה התנגדות והיא בוטלה, נדחתה או נתקבלה במקצתה בידי הרשם, בהחלטה אשר סיימה את הדיון בהליך שנערך בפניו, ימחק הרשם את הפטנט אלא אם הוגש ערעור על החלטתו.

קרא עוד
רישום סימן מסחר על אפליקציה
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי
תוקף מחיקת פטנט לפי סעיף 73א לחוק הפטנטים, כאשר נמחק פטנט סופית על פי בקשת בעל הפטנט, ירשום הרשם את דבר המחיקה בפנקס ורואים את הפטנט כאילו נמחק ביום הגשת בקשת המחיקה. מה בין מחיקה לביטול פטנט? עפ"י חוק הפטנטים, ההבדל בין מחיקה לביטול פטנט הינו במועד שבו איון הפטנט נכנס לתוקף: במחיקה – ביום הגשת בקשת המחיקה. בביטול – רואים את הפטנט כאילו לא ניתן, ולפיכך מי שנסמך על הפטנט הרשום במהלך תקופת רישומו שבוטל רטרואקטיבית עלול לתבוע את נזקיו.

מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב