רישום שותפות

הקמת ורישום השותפות

שותפות מאפשרת לשני שותפים או יותר (עד 20 שותפים, ובמקרים מסויימים עד 50 שותפים) לפעול באופן מסחרי כגוף אחד – השותפות. השותפות מהווה מרכז רווח, מוקד מוניטין לפעילות העסקית, ומאפשרת מנגנון משפטי יעיל לחלוקת חובות וזכויות בינך לבין השותפים, תוך ניצול העובדה שהיא "שקופה" לצרכי מס, כדי ליהנות מיתרונות המס של מיסוי יחיד.

תקנון לאפליקציה
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

לשם רישום שותפות יש לגשת לעורך דין המטפל בכך מול רשם השותפויות. אם אחד או יותר מהשותפים מעוניין להיות שותף מוגבל (בהתחייבויותיו כלפי השותפות), יש צורך להגיש גם הסכם שותפות בעת הרישום (כדי לאפשר לצדדים שלישיים לעיין ולבדוק את מהות ההגבלות). לצורך רישום השותפות יש להגיע לעורך הדין עם תעודת זהות, ולשלם אגרות רישום (נכון עד ליום 31/12/2011 – סך של 916 ש"ח).

פעולותיו של עורך הדין כוללות עריכה והגשה של מסמכי רישום השותפות לרשם השותפויות. בשלב זה יש לבחון אם יש מקום להסכם בין שותפים (או נוסחו), ואת האפשרות שמירת שם השותפות גם כסימן מסחר.

שמירת שם השותפות כסימן מסחר

כאשר יש חשיבות לשם המסחרי של העסק הפועל במסגרת השותפות, ויש כוונה שהשם המסחרי הלז יהיה גם שמה של השותפות כדי לרכוש את הבעלות עליו ולמנוע מאחרים שימוש בשם זה, צריך לרשום את השם גם כסימן מסחר. אמנם רשם השותפויות לא ייתן.

לאדם אחר לרשום שותפות בשם זהה או דומה באופן מטעה לשם השותפות שלכם. אולם לרשם השותפויות אין סמכות למנוע, למשל, רישום של שם מתחם זהה. כדי שבית משפט ייענה לבקשה למנוע שימוש מאדם אחר מלעשות שימוש בשם שלכם, הוא יוכל לעשות כן (בהעדר סימן מסחר) רק אם השותפות תוכיח מוניטין משמעותי, ואם יתברר חשש להטעיית לקוחות, ואלו הם נדבכים שקשה לעיתים קרובות להוכיח. סימן מסחר רשום, לעומת זאת, יאפשר לקבל צו מניעה כנגד שימוש בשם דומה כדבר שבשגרה.


מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב