חשיבותו של עורך דין לענייני סטארט אפ

כאשר מקבלים החלטה על הקמת סטארט אפ, יש חשיבות רבה להיוועץ עם גורם מקצועי בתחום- עורך דין לענייני סטארט אפ. אותו עורך דין לענייני סטארט אפ מלווה את ההקמה מבחינת היבטים משפטיים שונים. מה מה למשל? בעת הקמת סטארט אפ יש לבחון סוגיות שונות בכל הקשור לנושא זכויות יוצרים, הגנה על שם העסק וכן במקרה של פיתוח תוכנה או אפליקציה יש לבחון את נושא הרישיון.

מסמך אפיון אפליקציה
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

כיצד לבחור עורך דין לענייני סטארט אפ

  • ניסיון: בדיוק כפי שאתם מחפשים עורך דין לעניינים אחרים, כך בבואכם לחפש עורך דין סטארט אפ יש לבחור עורך דין מנוסה בתחום כזה היודע לתת לכם את המענה לשאלות אותם תשאלו במהלך העבודה על הפרוייקט. העבודה על הפרויקט הינה עבודה מרגשת למדי ותפקידו של העורך דין הוא ללוות אתכם מבחינה משפטית ולוודא כי אף אחד לא העתיק מכם את הרעיון.
  • בקיאות בפעילות העסקית: אותו עורך דין לא רק צריך להבין בהיבט המשפטי אלא גם לגלות בקיאות בכל הקשור לפעילות העסקית שלכם על מנת שיסייע לכם בצורה הטובה ביותר באמצעות הכלים העומדים לרשותו.
  • תקשורת טובה: בבואכם לבחור עורך דין שילווה את הפרוייקט שלכם, חשוב מאד לבחור עורך דין מקצועי בתחום, כזה היכול לסייע לכם בצורה מוצלחת בכל הקשור לניהול משא ומתן מול משקיעים שונים. אותו עורך דין צריך להיות מישהו שתרצו להסתייע בשירותיו ולקבל את העצות שלו ולכן כדאי לבחור מישהו שאתם מתסדרים איתו.
  • תחקיר: בחיפוש אחר עורך דין, חשוב מאד לנצל את הקדמה ולחפש את כל המידע שאתם יכולים למצוא על אותו עורך דין. כדאי למצוא מאמרים שונים אותם הוא פרסם ולגלות בקיאות בחומר על מנת להגיע מוכנים לפגישה.
  • פגישה: אם הזכרנו את נושא הפגישה, הרי חשוב מאד להגיע לפגישת התרשמות עם עורך הדין.

מה תפיקדו של עורך הדין

במסגרת עבודתו של עורך דין לענייניי סטארט אפ הוא מלווה את אותן חברות החל מהשלב בו הן מחליטות על רעיון דרך ליווי המעניק להם הגנה על הרעיון שלהם. כמו כן, במסגרת תפקידו הוא אחראי על ניסוח וחתימה על חוזים וכן ליווי גיוס כספים הן מגורמים פרטיים והן מגורמים ציבוריים. בנוסף, עורך הדין יספק את שירותיו בהיבט המשפטי במראה של בעיות עם לקוחות. תפקיד לא פחות חשוב הוא ליווי של העסק בעת חתימה על עסקאות שונות. רוב החוזים מנוסחים בשפה מקצועית אותה מבינים עורכי דין ולכן קיימת חשיבות רבה להיוועץ עם עורך דין על מנת שהחתימה על ההסכם תתבצע תוך הבנה מלאה שלכם לגבי אופי המסמך. לא פעם אנשים המעוניינים להקים פרוייקט מסוים לא ממש בקיאים בהיבטים משפטיים וכאן נכנס לתפקידו עורך דין מנוסה.


מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב