הסכם שותפים

אתם עומדים להקים עסק בו תהיו שותפים? אתם עומדים להצטרף לשותפות או חברה?

האם את/ה מעוניין/ת לוודא ששותפיך לדרך רואים איתך עין בעין כיצד יש לחלק אחריות, למי יש זכויות חתימה, מתי נכון לחלק רווחים ובאיזה אופן, מה הם התנאים בהם יש להכניס משקיע חיצוני לפרוייקט, קביעת תהליכי קבלת החלטות מוסכמים, חלוקת זכויות וחובות, וכיוב?

אם על שאלות אלו ואחרות תגיעו להסכמה עקרונית, בוודאי יהיה לכם חשוב גם לעגן הסכמות אלו בהסכם משפטי מחייב.

עבודה ללא דאגות
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

הסכם בין שותפים
הסכם בין שותפים (להלן: "הסכם שותפות") הינו הסכם שיסדיר את מערכת היחסים העסקית בינך לבין שותפיך לדרך, יגדיר כיצד למסד את דרככם (רישום שותפות, הקמת חברה), וכיצד לנהל את הפרוייקט באופן שוטף, ואף כיצד לסיים את דרככם במינימום טעויות.

חשוב שהסכם השותפות ישקף את ההסכמות העסקיות אליהן הגעתם, וכן ייתן פתרונות מראש לסיטואציות משפטיות עליהן לא בהכרח חשבתם, כמו שמירת זכויות קניין רוחני, שמירת סודות מסחריים, התחייבות להימנע מתחרות, ביטוח נושאי משרה, דרכים פרקטיות לקבלת החלטה באמצעי תקשורת (כגון בשיחת טלפון או בשיחת ועידה בוידאו), הסדרי יציאה מהפרוייקט כגון זכות סירוב ראשונה, הצטרפות למכירה לצד שלישי באותם תנאים או הסדר המכונה "במבי" (Buy Me Buy You).

הסכם שותפות טוב נועד לאפשר לצדדים את החופש לפעול בשקט נפשי ביודעם שהאינטרסים שלהם בפרוייקט מוגנים ומוסכמים.


מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב