אייקון, פיתוח אפליקציות וסטארטאפים
מציאות מדומה

המציאות המדומה היא לא רעיון חדש: ובסרטים אנו מודעים לו כמה עשורים טובים, כמו בסרט שליחות קטלנית, או מטריקס בהם הגיבור חווה מציאות מדומה, שבפועל אינו נמצא בה. אך עד היום לא השאיר רעיון זה חותם משמעותי על העולם הטכנולוגי הממשי. בשנים האחרונות נדמה שזה סוף סוף משתנה, והאדם מצליח לממש את מלוא הפוטנציאל הגלום ברעיון הבדיוני כמעט, באמצעותו הוא הופך להיות משתתף פעיל בעולם אחר לגמרי. אמצעי מציאות מדומה רבים שמפותחים כיום, יכולים ליצור שינוי משמעותי בתפיסה שלנו ובכל הנוגע לשימוש שלנו בטכנולוגיה ושל המציאות בה אנו חיים. וההמצאות רק הולכות ומתרבות ככל שחולף הזמן… קרא עוד
מציאות מדומה
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

שלל פטנטים וזכויות יוצרים
כאמור, במשך שנים נדמה היה שהמציאות המדומה לא מממשת את מלוא הפוטנציאל שלה (וכזה יש בשפע), אך בתקופה האחרונה היא 'הרימה ראש' בעיקר הודות לפיתוח שהופך יותר ויותר רווח סביבנו: משקפת המציאות המדומה. המשקפת אולי מצביעה יותר מכול על מה שאפשר להשיג בעזרת מציאות מדומה (Virtual Reality ובקיצור VR).

משקפת המציאות המדומה יכולה לשמש למשחקי וידאו ומחשב, להדמיות של מרחבים (כדוגמת הדמיה של בית כפי שייראה עם סיום הבנייה) ואף לשימושים רפואיים כגון דמיון מודרך או טיפול פסיכולוגי פסיכיאטרי ספציפי המדמה מציאות מסויימת בה מצוי לכאורה המטופל. היכולות הטכנולוגיות הגבוהות והשיפור בידע בתחום, הפכו את המציאות המדומה לשמישה הרבה יותר כיום.

הפריחה בתחום הזה יצרה כמובן ביקוש גדול גם לפיתוחים ולרעיונות מקוריים אשר 'נלווים' לאביזרי המציאות המדומה. אחת הדוגמאות המוכרות (והמובנות מאליהן כמעט) בהקשר זה היא הוספת הסנכרון והקישור בין משקפי המציאות המדומה לבין הסמארטפון, שהיום נדמה כמו הדבר הטבעי ביותר. למעשה, כניסתו של הסמארטפון לחיינו היא זו שהחיתה מחדש את רעיון המציאות המדומה.

אביזרים לבישים למציאות מדומה
הפטנטים אשר הופכים כיום למבוקשים ביותר בתחום הם אלו המציעים התאמה אישית למשתמש – צמידים, טבעות ואביזרים לבישים נוספים שהופכים את המשתמש לחלק מעולם המציאות המדומה ומציעים לו ייצוג מדומה המופיע כדמותו שלו.

מדובר בעולם חדש ומרתק של פטנטים וזכויות יוצרים, שהולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. זהו כיוון שיכול לשדרג משמעותית את התחום, ולהפוך אותו מרתק עוד יותר. לא פחות חשוב מזה: מדובר בכיוון שלוקח את עולם המציאות המדומה לשלב הבא, שבו אפליקציות ופיצ'רים ואביזרים לבישים הם שיקבעו את הטון.

חברות רבות מתחום המציאות המדומה כבר מבינות זאת כעת, ופונות לאנשי מקצוע המתמחים בנושא רישום הפטנטים וההגנה על רעיונות טכנולוגיים. בקצב שבו מושקים רעיונות כאלו בתקופה האחרונה, איש מקצוע המתמחה בליווי משפטי לחברות סטארט אפ ולמפתחי אפליקציות הוא בגדר חובה.

משרד עו"ד יריב קדם עוסק כבר 20 שנים בליווי משפטי בעולם הטכנולוגי. הוא מציע ללקוחותיו הגנה מקסימלית ומותאמת ספציפית לכל רעיון, בעזרת כלים יעילים וחשובים אשר מציעים מענה כולל לכל עניין. אנשי המשרד יוכלו לשמש כסמכות המשפטית המובילה של החברה וללוות אותה לכל אורך שלבי הפיתוח של אמצעי המציאות המדומה, הן במסגרת אפליקציות והן כאביזרים לבישים.

הלקוחות שלי