אייקון, פיתוח אפליקציות וסטארטאפים
הסכם אי תחרות

סודיות ואי תחרות בסטארט-אפ
בהקמת סטארט-אפ צריך להחתים צדדים שלישיים על הסכם סודיות במקביל להגנת הקניין הרוחני. מדוע צריך להחתים צדדים שלישיים גם לגבי אי תחרות? ההבדל בין הסכם סודיות להסכם אי תחרות הינו שבחתימה על הסכם סודיות על המתחייב לא לגלות לצד שלישי את המידע הסודי שנחשף בפניו, אולם זה לא מונע ממנו לעשות שימוש במידע הזה בעצמו ואף להתחרות ביזם. לפיכך כאשר מעוניינים להחתים מישהו על הסכם סודיות יש לשאוף שיחתום גם על הסכם אי תחרות. ניתן לנסח הסכם אחד שיכלול את התנאים של שני ההסכמים הללו. קרא עוד
הגנה משפטית
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

הסכם אי תחרות
הסכם אי תחרות הינו הסכם בין יזם, או מי שהוא הבעלים של מידע סודי או זכות קניין רוחני (להלן: "יזם") לבין צד נוסף כגון משקיע, שותף, יועץ, חברת פיתוח, עובד, או אדם אחר, ובו התחייבות שלא להתחרות ביזם. הסכם אי תחרות צריך להגדיר את נושא אי התחרות, וכן להגדיר את משך התקופה שהוא חל. כאשר המתחייב בהסכם אי תחרות הוא עובד, יש מגבלות משמעותיות על האיסור שלו להתחרות, כגון הכללת פיצוי כספי בגין אי תחרות, הגדרת תקופה סבירה לאי תחרות, ועוד. ברוב המקרים רצוי לכלול בהסכם אחד את התנאים של הסכם סודיות, הסכם אי תחרות, ואי שימוש בזכויות קניין רוחני.

הלקוחות שלי