אייקון, פיתוח אפליקציות וסטארטאפים
האינטרנט של הדברים – IoT

הייתם רוצים בית חכם בו אתם שולטים באמצעות אפליקציה? אם אתם בעל מפעל יצרני בוודאי תהיו מעוניינים במערכת שליטה ובקרה מכף היד על פס הייצור והמכונות במפעל, ואף שידעו להעביר אינפורמציה רלבנטית מאחד לשני. ובכן, כל אלו הם פתרונות שמגובשים בקונספציה הנפלאה הקרויה האינטרנט של הדברים (The Internet of Things), ה-IOT, משדרג כל מוצר טכנולוגי מחפץ אלקטרוני בסיסי לחלק ממערכת חכמה בה אתם שולטים בקלות ובנוחות ממכשיר המובייל שלכם. קרא עוד
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

למצות עד תום את היכולות של המכשיר
עד היום היינו משתמשים במכשירים האלקטרוניים שלנו כ'גלמים': חפצים דוממים שפועלים עפ"י הכפתורים שאנחנו לוחצים עליהם, ולא מעבר לזה. הפעלה, כיבוי, הגדרת תכניות קבועות – וזה הכול. האינטרנט של הדברים (Internet of Things) בא לשנות את פני הדברים: מטרתו היא לשדרג את היכולות של כל מכשיר ולהעניק לו את היכולת לפעול בעצמו, בהזדמנויות הנכונות, גם מבלי שנבקש זאת ממנו כל פעם בנפרד.

דוגמאות לכך אפשר לראות כבר היום: סמארטפונים שמתַקשרים עם הדוד החשמלי בבית; שעונים או בגדים שמסוגלים לדווח על מצבו הבריאותי של הלובש אותם; מערכות עירוניות חכמות אשר יכולות לאתר בעצמן פעולות לא חוקיות של אזרחים ולדווח על כך למוקד העירוני ואפילו לניידת שנמצאת בסמוך למקום ההתרחשות; חיישנים ותוספים אשר יכולים לסייע בשליטה על הרכב; מערכות אלקטרוניות אשר מעבירות דיווחים משטחים פתוחים לכוחות כיבוי והצלה, מפעלים בעלי פסי ייצור חכמים ומכונות שמסוגלות להתאים את עצמן לסיטואציות חיצוניות להן.

כל אלו כבר נמצאים סביבנו כיום, אך הם רק תחילתו של המהפך: כבר כעת מדברים על מקררים שיוכלו לדווח לכם כאשר נגמר החלב או כאשר פג תוקפו של מוצר מזון מסוים, על מכוניות שנוסעות לבד מחד, ושידווחו לכם מתי עליכם להחליף צמיגים מאידך, על חלונות ותריסים שייפתחו בדיוק בזמן כדי לסייע לכם להתעורר בבוקר ועוד. המפתח לעניין הוא 'שיחה' ותקשורת ישירה בין חפצים שונים, ללא מגע יד אדם (אך בהתאם להגדרות מוכתבות מראש) – מה שיכול להתפתח לכיוונים שכיום עדיין אי אפשר לצפות אותם.

כל פיתוח שווה מיליונים
המומחים לעניין טוענים כי שוק האינטרנט של הדברים ייהנה מצמיחה עצומה בשנים הקרובות, בעיקר משום שכעת הוא נמצא ממש בנקודת הזינוק שלו: עד היום ה-IOT עוד לא תפס אחיזה משמעותית בחיינו, מה שאומר שפוטנציאל הצמיחה שלו אדיר ויש הטוענים כי עד 2020 כבר יגיע התחום לנפח מסחר של כמה טריליוני דולרים.

המשמעות של העניין ברורה: כל פיתוח חדשני, כל התקדמות בתחום וכל מוצר פורץ דרך, ייהנה מביקוש רב ויכול להגיע לשווי של מיליוני דולרים ואף הרבה יותר מזה. לכן כל חברה אשר עוסקת בתחום, תרצה להגן על פיתוח שלה בצורה הטובה ביותר, כדי למנוע מצב של גניבה או העתקה.

משרד עו"ד יריב קדם ישמח לספק את השירות המקצועי בכל הנוגע להגנה על הרעיון שלכם: למשרד 20 שנות ניסיון בתחום הפטנטים, זכויות היוצרים וההגנה על רעיונות, בין אם כמענה מקצועי כולל לחברות סטארט אפ מתחילות ולחברות קטנות, ובין אם כשירות משפטי לחברות גדולות. מדובר בנושא שחשוב מאוד לתת לו את תשומת הלב הראויה עוד בתחילת הדרך, כדי להבטיח 'ראש שקט' לאורך כל שלבי הפיתוח כבר משלב הרעיון.

הלקוחות שלי