אייקון, פיתוח אפליקציות וסטארטאפים
אפליקציות

אפליקציה – מהי? בשיח היומיומי המילה 'אפליקציה' שזורה אצל כולנו. בין אם מדובר בשיח מקצועי ובין אם מדובר בשיח חולין. בשנת 2007 החלה מהפכה בעולם הטלפונים החכמים – 'הסמרטפונים', ויוצרו מערכות הפעלה שונות ומגוונות להפעלתם, כשהדגש הוא על הענקת חוויה אחרת של שימוש בטלפון למשתמשים. המילה 'אפליקציה' יובאה מהמילה באנגלית – Application ובאופן מלא Application Program . שמה הנכון בעברית 'יישום תוכנה', מעיד כי אפליקציה אינה תוכנה רגילה, אלא תוכנה שתוכננה לבצע פעולה ספציפית עבור המשתמש או עבור יישום תוכנה אחר. עם הזמן, אפליקציות לסמארטפונים, לטלוויזיות חכמות ולאמצעי מדיה אחרים הפכו לדבר החם הבא, וכתוצאה מכך גם ה- Buzz המשפטי סביב הפיתוחים של אלו. יזמים וחברות טכנולוגיה בעלי אפליקציות ואף בעלי רעיונות מקדמיים בלבד לאפליקציות, מקבלים מאתנו ליווי וייעוץ משפטי אשר מגן על זכויותיהם ומקדם את הסטארט אפ שלהם משלב הרעיון, ובידינו ידע מצטבר וניסיון רב שנים . קרא עוד
אפליקציה סימני מסחר
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

הגנה על פיתוח אפליקציות
זהו השלב הראשון שמומלץ לעשות לפני יציאה לדרך ופניה לגורמים כלשהם לאפיון, עיצוב, פיתוח, השקעה באפליקציה וכיוב'.

ולכן, אם בידך רעיון לאפליקציה ואתה חושש מלמסור אותו לפיתוח או להפיץ אותו מחשש העתקה ואבדן זכויות יוצרים, יש לכך פתרון בדמות פורמט זכויות יוצרים בינלאומי, שמשמש גם כאמצעי עסקי אפקטיבי לגיוס משקיעים, שמעוניינים לדעת מה הוא הקנין הרוחני שיש בידך כדי להגן על הזכויות באפליקציה בה הם עומדים להשקיע.

הקמת סטארט-אפ לאפליקציה
ישנם היבטים מרכזיים נוספים הקשורים להגנה על האפליקציה והם כוללים, ביו השאר, הסכם סודיות לאפליקציה שמאפשר לבעלי הזכויות באפליקציה לשמור על המידע הראשוני שקשור למיזם כלפי מי שייחשף למידע זה על ידם, רישום חברה בע"מ עבור הסטארט אפ, הסכם מייסדים, הסכם פיתוח אפליקציה המגדיר את האחריות המשפטית והחובות של המפתחים כלפיך ושלך כלפי המפתחים, רישיון שימוש באפליקציה וכיוב', ולפיכך חשוב לקבל ליווי משפטי להקמת סטארט-אפ לאפליקציה כבר משלב הרעיון.

הלקוחות שלי