יש לכם רעיון לסטארט-אפ? איזה עורך דין מתאים לכם?

יש לך רעיון טכנולוגי, תעשייתי, או רעיון לאפליקציה? אם יש לך כוונה לצאת בקרוב לדרך הארוכה להקמת סטארט-אפ, בוודאי כבר קיבלת לא מעט עצות בנוגע לצעדים הראשונים שעליך לעשות. לצד שלל העצות המקצועיות שקיבלת, הנה עצה שמעטים ייתנו לך – אך חשיבותה רבה: איזה סוג עורך דין לחפש.

כמו כן- מדוע חשוב לשכור כבר כעת את שירותיו של עורך דין מתאים, כשהרעיון נמצא עוד בתהליכי התהוות?

הגנה על קניין רוחני אפליקציה
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

התשובה לשאלות הללו היא לבחור בעורך הדין לטכנולוגיות, אפליקציות וסטארט-אפים. עורך דין כזה בקיא בטכנולוגיות שונות ובאפליקציות ועוסק על בסיס יומיומי בהקמת סטארט-אפים ובליווי יזמים.

עורך דין טכנולוגיות, אפליקציות וסטארט-אפים יעשה את כל הדרוש לרישום הקניין הרוחני לרעיון שלך ע"י פטנטים, זכויות יוצרים ומדגמים, יקים את הסטארט אפ שלך ויספק לך ליווי והגנה משפטית שוטפת לכל אורך הדרך, יפתח עבורך דלתות לבעלי מקצוע טכנולוגיים, יועצים עסקיים, משקיעים, יפנה אותך לקבל מימון מדינה ולמעשה יהווה לא רק היועץ המשפטי שלך אלא גם מנטור אסטרטגי.

 מנטור אסטרטגי לסטארט-אפ

 חשוב להבין: בפניך עולם לא פשוט. עולם של יריבויות, של סיכונים רבים, ושל עלויות גבוהות. סכומי כסף גדולים מונחים כאן על הכף, ורגישות רבה כיצד להפוך אותם לשווי טכנולוגי ועסקי מוגן משפטית על בסיס בינלאומי, ובעיקר אבני דרך שאינן ידועות לך וכיצד בכלל להתחיל. בין אם אין לך כל ניסיון בתחום ובין אם כבר 'שחית' בו כמה פעמים, חשוב שיהיה לצדך מישהו שמבין עניין. אדם עם ניסיון רב ובעל קשרים במקומות הנכונים- גם משפטית, גם טכנולוגית וגם עסקית.

 עו"ד טכנולוגיות, אפליקציות וסטארט-אפים לא רק ירשום זכויות קניין רוחני וינסח עבורך חוזים והסכמים שונים: הוא ייעץ לך, יכוון אותך, יתמוך בך וידאג לביצוע הצעדים הנכונים בסדר הנכון. ולא פחות חשוב מזה: הוא יוכל להגיד לך מה לא לעשות. בעולם העסקים של היום, יש לכך חשיבות רבה.

עורך דין שליווה בחייו לא מעט יזמים וכבר 'ראה דברים', כמו שנהוג לומר, הוא היד המכוונת שלך. הכתף התומכת שתהיה שם לצדך ותדאג – אין דרך אחרת להגיד את זה – להימנע משטויות…

כמי שמלווה סטארט אפים לכל אורך הדרך משלב הרעיון יש לך את הפריבילגיה לקבל מידע יקר מפז – מפת דרכים של הסטארט אפ. מפה כזו היא עתירת ידע וקשרים, החל מהכוונה לקבל מימון מדינה, ייעוץ עסקי, הפניה לממציאים שיעשו לך את העבודה הטכנולוגית הדרושה כדי שהפטנט יירשם על שמך, וכלה בחברת הנדסה לפיתוח אב טיפוס טכנולוגי, או חברת פיתוח לאפיון, עיצוב ותכנות האפליקציה המיישמת את הרעיון שלך ועוד.

 עו"ד טכנולוגיות ואפליקציות כבר בשלב הראשון – מדוע זה חשוב כל כך?

 עורך דין אפליקציות יוכל לסייע לכם בשלל עניינים הקשורים לאפליקציה שלכם, כבר מהצעד הראשון שתעשו. הנה כמה מהסוגיות המהותיות שבהן הוא יוכל לתת לכם מענה:

  • פטנט רשום או הגנה בזכויות יוצרים? רבים מהיזמים ממהרים להגיש בקשה לרישום פטנט על האפליקציה שלהם, או מבלי לדעת שברוב המקרים ההגנה על אפליקציה היא בזכויות יוצרים ו/או במדגם רשום. בדרך זו הם מבזבזים זמן רב וסכומי כסף גדולים, לחינם. עורך דין מקצועי ידע בדיוק איזו הגנה מתאימה לאפליקציה ויחסוך לכם לא מעט כאבי ראש. מצד שני, יזמים רבים סבורים שלרעיון טכנולוגי שלהם יש פטנט, ואולי באמת כך הדבר, אולם יש לבצע בדיקה מקדמית כדי לוודא אם יש או אין כזה כבר במדינה כלשהי בעולם.
  • עבודה מול אנשי מקצוע חיצוניים: רוב רובם של היזמים ייאלצו להיעזר בשירותיהם של אנשי מקצוע חיצוניים כדי ליצור את אב הטיפוס של המוצר או האפליקציה שלהם, מה שקרוי MVP (Minimum Viable Product). ממציאים, מתכנתים, מעצבי מוצר, מעצבים גראפיים, חברות הנדסה, חברות פיתוח, אנשי שיווק – כל אלו נחשבים בדרך כלל חלק בלתי נפרד מה'חבילה'. עורך דין טכנולוגיות, אפליקציות וסטארט-אפ צמוד ידאג שתתנהלו מולם נכון, כך שתשמרו על האינטרסים שלכם כל הדרך משלב הרעיון
  • מימון: אחד הדברים החשובים ביותר בעולם הסטארט-אפים הוא מימון. עורך דין לטכנולוגיות, אפליקציות וסטארט אפים שמכיר את העולם הזה היטב, יוכל לסייע לכם בגיבוש הראייה לעתיד של המימון, גיבוש מדיניות ברורה מול המשקיעים, ניסוח תקנון חברה שיחייב את כל השותפים בהווה ובעתיד, ובדרכים לקבלת מימון מדינה, או בקשות למדען הראשי.
  • ליווי משפטי שוטף: במהלך חיי הסטארט-אפ יש צורך לעשות שימוש תדיר בכלים משפטיים מגוונים: בנוסף להגנת קניין רוחני יש להקים חברה עם תקנון חברה מתאים, הסכמים שונים כהסכמים לייעוץ, ליווי ממציא, אפיון טכני, עיצוב מוצר, מיתוג הסכם מייסדים, הסכם פיתוח, ועוד.

משרד עו"ד יריב קדם לטכנולוגיות, אפליקציות וסטארט אפים

 עם נסיון עתיר בליווי חברות וסטארט אפים מאז שנת 2000, נוכל לסייע לך. יש לנו גם את הקשרים והתובנות האסטרטגיות לראות את מפת הדרכים הנכונה עבורך, וללכת עמך יד ביד לכל אורך הדרך המשפטית והאסטרטגית משלב הרעיון.


מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב