אייקון, קניין רוחניפטנטים

משרדנו עוסק בייעוץ, ליווי וייצוג משפטי ברישום וניהול תיקי פטנטים עבור ממציאים, סטארט-אפים וחברות בעלות פורטפוליו קניין רוחני. אנו עובדים בשיטה ייחודית המשלבת בקרה של עורך דין לפטנטים כדי לתכנן את הגנת האמצאה באופן מיטבי ביום הדין באמצעות פטנט, אך גם לא מעלימים עין מרישום מדגם על עיצובו ועל מיתוגו בסימן מסחר. אנו מקפידים על ניסוח משפטי של בקשות הפטנט כדי שבבוא היום ניתן היה להתמודד עם כל טענה בפני רשם הפטנטים בהליכי התנגדות, ביטול ומחיקה של פטנטים, וכן ייצוג בפני בתי המשפט בהליכים לצווי מניעה, חיפוש ותפיסה ותביעות כספיות לאכיפה של פטנטים. בהמשך הדרך ניתן יד ברישום חברות וייסוד סטארט-אפים לפיתוח ומינוף מסחרי של הפטנטים. קרא עוד
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

פטנטים על מוצרים ותהליכים

רישום פטנטים נעשה, ככלל, לגבי ההיבטים הפונקציונאליים החדשניים של מוצר או תהליך. לקראת רישום הפטנט ניתן להגיש התנגדות לרישומו, ולבטל או למחוק אותו לאחר רישומו. הליכים אלו מתנהלים כהליכי משפט של ממש בפני רשם הפטנטים.

פטנטים על אפליקציות ותוכנות

ניתן להגיש בקשות פטנט גם לגבי ההיבטים הפונקציונאליים החדשניים של תוכנה בעלת זיקה טכנולוגית עם היבט פיסי. בארה"ב התפיסה היא ליבראלית יותר בעניין זה והיא נחשבת למדינה העיקרית שבה נרשמים פטנטים על אפליקציות ותוכנות.

הליך רישום פטנטים

בקשת הפטנט מוגשת לבחינה אצל רשמי הפטנטים של כל מדינה ומדינה. אולם לאחר  הגשת בקשת הפטנט במדינה הראשונה ("בקשת הבכורה") ניתן להגיש את הבקשות המקבילות ביתר מדינות העולם בתוך 12 חודשים ממועד ההגשה. בכשני שלישים ממדינות העולם ניתן להאריך תקופה זו ב- 18 חודשים נוספים, וזאת כדי לאפשר לשכלל את המוצר נשוא הפטנט ולאמוד את ההצלחה הפוטנציאלית שלו טרם הגשה בפועל. תוקף ההגנה של פטנט בישראל ובמרבית המדינות הינה לרוב עד 20 שנה ממועד ההגשה של בקשת הבכורה.

מסחור פטנטים

את הפטנט ניתן למכור כנכס במיוחד אם הוא מגיע בעסקת חבילה עם אב-טיפוס למוצר אטרקטיבי ותוכנית משובבת עין של יזמות עם פוטנציאל מסחרי או טכנולוגי גבוה. אם שומרים על הפטנט הרשום, ניתן לפתח ולמכור מוצרים נשוא הפטנט למנוע מאחרים לעשות שימוש בטכנולוגיה הרלבנטית, ולכל הפחות לגבות תמלוגים ממי שמקבל רישיון שימוש. עצם העובדה שניתן להכתיר מוצר כנשוא בקשת פטנט (Patent Pending) מהווה אמצעי שיווקי חשוב. אלו ועוד מהווים תמריצים לרישום פטנט שעיקרם שמירת היתרון היחסי בשוק כלפי מתחרים עם טכנולוגיות מתחרות.

 אכיפת פטנטים

במקרים של הפרת פטנט ניתן לאכוף אותו בבית משפט באמצעות מגוון כלים משפטיים רבי עוצמה, לרבות צוווי מניעה, חיפוש ותפיסה, וכמובן תביעה כספית נלווית. העובדה שניתן לאכוף פטנט בבית משפט מהווה אמצעי הרתעה מקדמי למתחרים ובכך ליצור גם הילת מוניטין סביב החברה ומוצריה.

ליווי, ייצוג משפטי וניהול תיקי פטנטים

כמשרד העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי בכל העניינים הרלבנטיים לפטנטים.

מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב