אייקון, פיתוח אפליקציות וסטארטאפיםסטארט-אפ לאפליקציה

כיצד יוצאים לעולם עם סטארט-אפ (StartApp) ? מה הבעיה? הגנת זכויות יוצרים לאפליקציה באמצעות פורמט זכויות יוצרים בינלאומי ועל האמצאה באמצעות רישום פטנט, הסכם מייסדים אם יש יותר מיזם אחד, הסכם פיתוח עם חברת הפיתוח, תנאי שימוש לאפליקציה מול המשתמשים, רישום חברה, הסכם השקעה, הסכם לשיווק האפליקציה לאחר שתעלה ל- App Store ו/או ל- Google Play וכו', מיתוג ורישום סימן מסחר, ולקינוח – אקזיט מתוק…. קרא עוד
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי

הגנה משפטית על הרעיון לאפליקציה
בכל מקרה, קבלו את הטיפ הבא – השלב הראשון להקמת סטארט-אפ לאפליקציה הוא בראש ובראשונה פורמט זכויות יוצרים בינלאומי. הפורמט מבוסס על אפיון משפטי רחב של האפליקציה (או אתר אינטרנט/תוכנה/רשת חברתית…), המאושר נוטריונית ומקבל תוקף בינלאומי. בכך אנו מעגנים את בסיס הקניין הרוחני של המיזם ומקבלים בו-זמנית מכשיר אפקטיבי הן להגנה משפטית מפני הפרת הזכויות במיזם, הן ליצירת הרתעה מעשית, הן לרכישת מוניטין והן למינוף פיננסי ע"י השקעה, הנפקה, רכישה או הלוואה. במקביל בוחנים אפשרות לפטנט, וממשיכים ביתר השלבים.

יישום ה- StartApp, מהלכה למעשה
כדי להוציא סטארט-אפ לאפליקציה אל הפועל, יש להצטייד יחד עם פורמט זכויות יוצרים בינלאומי גם בהסכם סודיות ואי תחרות (הידוע גם כ- NDA) המותאם לפורמט ולמיזם כדי לקבל הצעות מחיר לעיצוב, פיתוח ושיווק האפליקציה. עם קבלת החלטה על המעצב, המפתח והמשווק יש להקים חברה בע"מ (ואם יש יותר ממייסד אחד – גם לחתום על הסכם מייסדים) שתחתום על הסכם פיתוח/עיצוב/שיווק, לרשום סימן מסחר על שם החברה או מיתוג הסטארט-אפ ולצאת לדרך. בהיעדר הון עצמי למימון יש לחתום גם הסכם השקעה.

מפת דרכים להקמת סטארט אפ לאפליקציה
הדרך להגשמת חלום הסטארט אפ מרעיון לאפליקציה עוברת דרך הגנת זכויות קניין רוחני, הסכמים משפטיים, הקמת חברה בע"מ וכן דרך משקיעים, מעצבי אפליקציות, רו"ח, חברות לשיווק לאפליקציות ועוד. לשאלה המסובכת מה נכון לעשות ובאיזה שלב יש מענה פשוט באמצעות מפת הדרכים שתעזור לכם למצוא את הנתיב הנכון דרך השלבים ההכרחיים, ואותה תקבלו בייעוץ משפטי אצלנו.

הסכם מכירת אפליקציה
מכירת אפליקציה או תוכנה הינה סוג של אקזיט, כלומר דרך להפיק מזומנים ו/או מניות מהחברה הרוכשת. למשרדנו מעל 15 שנות נסיון בליווי חברות סטארט-אפ ובביצוע עסקאות אקזיט.

מכירת אפליקציה או תוכנה (להלן: "אפליקציה") הינה עסקה שבה הצד המוכר מעביר לקונה את זכויות הבעלות או חלקן בזכויות הקניין הרוחני באפליקציה ובידע הנלווה לפיתוחה, להבדיל מרשיון שימוש באפליקציה המותיר את זכויות הבעלות אצל המוכר. מכירת הזכויות באפליקציה נבדלת אף ממכירת חברה או מניות בחברה שבבעלותה האפליקציה. מי שקונה את זכויות הבעלות באפליקציה או חלקן הופך לבעלים של הזכויות שקנה, בתמורה לכסף, מניות, או תמורה מוסכמת אחרת. זכויות הבעלות באפליקציה כוללות את כל הזיקות כלפיה לרבות פורמט זכויות יוצרים בינלאומי לאפליקציה, ידע מקצועי (Know-how), סודות מסחריים ייחודיים, תוצרים כגון קוד מקור ועיצובי מסך, הסכמים ורשיונות רלבנטיים, ועוד.

מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב