אייקון, קניין רוחנירישום זכויות יוצרים

זכויות יוצרים
ההגנה בזכויות יוצרים חלה על יצירות מסוגים שונים לרבות יצירה אדריכלית, יצירה אומנותית (כגון צילום או פיסול), יצירה דרמטית (כגון מחזה או מחול), יצירה ספרותית (כגון אפליקציה, ספר, תוכנית לימודים) ויצירה מוסיקלית. מכח אמנות בינלאומיות לזכויות יוצרים תוקף בינלאומי.

קרא עוד
הגנה על זכיות יוצרים
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי
היכן וכיצד רושמים זכויות יוצרים הצורך ברישום זכויות יוצרים נובע משתי סיבות – מהותית ופרוצדוראלית; מבחינה פרוצדוראלית- כדי שהרישום יהווה ראיה תקפה בבית משפט על היצירה המוגנת, היוצר שלה, ומועד יצירתה כנגד מפרי זכויות יוצרים. מבחינה מהותית- כדי לשמור את זכויות היוצרים ביצירות נגזרות באשר כל יצירה שנעשית על בסיס היצירה הרשומה הינה זכות או למצער הפרה של בעל זכות היוצרים ביצירה הרשומה. הרישום יכול שייעשה אצל רשם זכויות יוצרים במדינה בה קיים כזה רשם (כגון בארה"ב או בסין. אין בישראל רשם זכויות יוצרים) או במרשם פורמאלי אחר כגון אצל נוטריון באמצעות פורמט זכויות יוצרים בינלאומי שגם ערוך היטב מבחינה משפטית. החיסרון של רישום זכויות יוצרים אצל רשם זכויות יוצרים בחו"ל הינו משך הזמן וחוסר הוודאות המלווים הליך רישום זה לעומת פורמט זכויות יוצרים בינלאומי אצל נוטריון. ייעוץ וליווי משפטי ברישום זכויות יוצרים כמשרד עורכי דין ונוטריון העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, משרדנו מספק יעוץ וליווי משפטי לרישום זכויות יוצרים אצל רשם זכויות היוצרים בארה"ב ובניסוח פורמט זכויות בינלאומי.

מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב