אייקון, קניין רוחניפורמט זכויות יוצרים בינלאומי לרעיונות יצירתיים

איך לשמור מהרגע הראשון על רעיונות יצירתיים מפני גניבה ספרותית?
הראש היהודי עתיר רעיונות יצירתיים עם פוטנציאל כלכלי רב, כמו פורמטים לתוכניות ריאליטי, סרטים, ספרים, תוכנות, מסדי נתונים יצירתיים, אפליקציות ועוד. הצעד הראשון שאותו יש לעשות לפני שניגשים לעניין את רשתות הטלוויזיה, בעלי אולפני סרטים, הוצאות לאור או מפתחי אפליקציות הינו הגנה משפטית באמצעות פורמט זכויות יוצרים עם הרחבת ההגנה גם לחו"ל.

קרא עוד
הגנה על זכיות יוצרים
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי
מהו פורמט זכויות יוצרים בינלאומי? פורמט זכויות יוצרים לביטויים של רעיונות יצירתיים כמו ספרים, תסריטים, אפליקציות, אתרי אינטרנט או יצירות אחרות הינו מסמך משפטי המבוסס על יצירת המקור, מותאם להגנה בדיני זכויות יוצרים, ובעל תוקף בינלאומי. המסמך מקבל תוקף נוטריוני ומאושר בבית המשפט לצורך קבלת המעמד הבינלאומי. בדומה לתעודת פטנט, תעודת סימן מסחר או תעודת זכויות קניין רוחני אחרת, ניתן לאכוף גם את הפורמט בבית המשפט מיד עם גילוי הפרת זכויות היוצרים. גם עצם קיומו משמשת להרתעה מוקדמת מפני הפרה כזו והוא אף מעיד על רצינות היוצר ביחס ליצירתו וההגנה עליה. מה ההבדל בין פורמט משפטי בינלאומי להסכם סודיות? ההבדל הוא רב: רק באמצעות הפורמט מבסס בעל הרעיון את זכויות הקניין שלו ברעיון עצמו, כשם שבעל דירה רושם את שמו כבעליה, בעוד שהסכם סודיות שהוא חוזי בלבד, אינו מגן על זכות הקניין ברעיון, הוא תקף רק כלפי מי שחתם עליו, הוא תלוי בנוסח של הסכם הסודיות, והוא בוודאי פרוץ כאשר הזכות לגביה נשמרת הסודיות לא מוגדרת. לפיכך זהו כלי משפטי שמסתמך על הגדרת הזכות הקניינית בפורמט המשפטי ואינו יעיל בלעדיו, בעוד שהפורמט המשפטי מגדיר את זכות הקניין הרוחני כלפי כל אדם אחר, וכל הסתמכות בלתי מורשית על הפורמט הינה הפרת זכויות יוצרים. באיזה שלב להכין פורמט זכויות יוצרים בינלאומי? את הפורמט המשפטי ליצירה רצוי להכין בשלב המוקדם האפשרי. הכנתו מראש מאפשרת לבעל הרעיון לפנות לגורמים שונים בבטחה, ותוך יצירת רושם ראשוני טוב, החשוב שלעצמו. באמצעות הפורמט ערוך בעל זכויות היוצרים ביצירה לפעול מיידית כנגד הפרות פוטנציאליות, והוא אף יכול למכור את זכויות הקניין ביצירה לאחרים, או להעניק רישיונות שימוש באמצעות הפורמט בו זכויות הקניין הרוחני מוגדרות מראש.

מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב