אייקון, קניין רוחניניהול תיקי פטנטים וקניין רוחני

ייעוץ, ייצוג וניהול חיצוני של תיקי פטנטים עבור חברות טכנולוגיות ותעשייתיות
ניהול תיקי פטנטים וקניין רוחני
מנהל תיקי קניין רוחני הינו לרוב אדם בעל רקע טכנולוגי המנהל את פורטפוליו הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר של החברה. לרוב הוא מוודא את עריכת הפטנטים לטכנולוגיות המפותחות, העברת מידע רלוונטי לעורכי הפטנטים וחידוש הפטנטים במועדם. ברוב המקרים אין למנהל הקניין הרוחני הכשרה מתאימה לנהל היבטים אחרים של קניין רוחני כמו סימני מסחר. לעורך דין לקניין רוחני יתרון יחסי רב בעניין זה עקב בקיאותו בעולם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר גם יחד, ביכולת לבקר משפטית את בקשות הפטנט לפני הגשתן, ולתת מעטפת משפטית רחבה יותר המשלבת מיתוג, עיצוב ופיתוח טכנולוגי של אותו מוצר, בתאום משולב עם מחלקת הפיתוח ומחלקת השיווק של החברה.

קרא עוד
רישום סימן מסחר על אפליקציה
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי
נטילת חלק בהגנת פיתוח המוצרים מעורבות עורך דין לקניין רוחני בניהול תיקי הקניין הרוחני מתחילה כבר בשלבים של בירור הצרכים לפיתוח המוצר בשוק ואפיון המוצר בנסיון להקנות למוצר שיפותח הגנה רב מימדית של פטנט על הטכנולוגיה שתפותח, מדגם על עיצוב חדש או מקורי של המוצר, וסימן מסחר על מיתוגו בשוק, הכל בהתאם לצרכים של החברה. נטילת חלק בניסוח בקשות פטנט לכשמגיע שלב ניסוח בקשת פטנט, האדם המופקד על מלאכת הניסוח הינו עורך פטנטים. הערך המוסף של עורך דין לקניין רוחני בשלב זה הינו רב ביותר ערבה בקרה המשפטית על הניסוח שבסופו של דבר ובשעת אמת ייבחן ע"י שופט שאינו בהכרח בעל רקע טכנולוגי. בכך מסופקת מעטפת הגנה טובה יותר לטכנולוגיה המבוטאת בנוסח בקשת הפטנט המבוקרת. ניהול מיטבי של פורטפוליו קניין רוחני כמשרד העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, משרדנו מספק ליווי משפטי של תיקי הקניין הרוחני של חברות טכנולוגיות ותעשייתיות ובכך מאפשר הגנה מיטבית על קניינן הרוחני.

מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב