אייקון, קניין רוחניהתנגדות לפטנט

ייעוץ וייצוג בהליכי התנגדות לפטנט שיש למנוע את רישומו
מתי יש להתנגד לפטנט?
ישנן שלוש עילות בגינן ניתן להגיש התנגדות לפטנט לפי (סעיף 31 לחוק הפטנטים):
(1) קיימת סיבה שלפיה היה הרשם מוסמך לסרב לקיבול בקשת הפטנט; זהו סעיף שמאפשר בקרה על שיקול דעת הרשם לעצם קיבול הבקשה, על מנת למנוע את רישום הפטנט.
(2) האמצאה אינה כשירת-פטנט לפי סעיף 4(2) לחוק. סעיף זה מאפשר להעביר לרשם מידע חיצוני על פרסומים קודמים למועד ההגשה, שאולי לא היו מונחים לפניו בעת ההחלטה על קיבול הבקשה, אף זאת כדי למנוע את רישום הפטנט.
(3) המתנגד, ולא המבקש, הוא בעל האמצאה. סעיף זה מאפשר להתיר את רישום הפטנט, אולם על שמו של המתנגד ולא על שם מבקש הפטנט.

קרא עוד
רישום סימן מסחר על אפליקציה
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי
הליך התנגדות לפטנט אם לאחר בחינת בקשת הפטנט, קיבולה ע"י בוחני הפטנטים ופרסומה להתנגדויות למשך 3 חודשים ממועד הקיבול לא הוגשה התנגדות לבקשת הפטנט, הפטנט יירשם. אך במקרה שהוגשה התנגדות, ינוהל הליך ההתנגדות שרק בסופו יוחלט אם לקבל את הפטנט לרישום אם לאו. הליך ההתנגדות לבקשת פטנט מתנהל כהליך משפטי לכל דבר ועניין, לרבות כתבי טענות, תצהירי עדות ראשית, חקירות נגדיות על התצהירים, סיכומים והחלטה של רשם הפטנטים או פוסק אחר בקניין רוחני המוסמך מטעמו לפסוק בתיק, אך הכל בכפוף לחוק הפטנטים ולסדרי דין מיוחדים שתוקנו מכוחו. בסיום הליך ההתנגדות יוחלט אם לרשום את הפטנט, כולו או חלקו, לדחות את רישומו, להפעיל לגביו הליכי בחינה נוספים או חדשים, לתקן אותו, או לחלקו למספר פטנטים. על החלטה כזו ניתן לערער בפני בית המשפט המחוזי בירושלים.

מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב