אייקון, קניין רוחניהפרת פטנט

מתי כדאי לתבוע על הפרת פטנט?
פטנט נרשם לגבי היבטים פונקציונאליים חדשניים של מוצר או תהליך. על העתקה, חיקוי, זיוף, שימוש בלתי מורשה או הפרה אחרת של הפטנט ניתן להגיש תביעה לשם קבלת צו מניעה להפרתו. בד בבד מוגשת תביעה למתן דין וחשבון ותביעה כספית בגין הנזקים שנגרמו עקב ההפרה.
פעמים רבות עצם האפשרות לנקוט בהליכי אכיפה אלו של הפטנט מאפשרת מו"מ בין הצדדים שסיומו הוא הסדרת השימוש בפטנט ברשיון שימוש מסודר כנגד תמלוגים.

קרא עוד
רישום סימן מסחר על אפליקציה
יריב קדם, עו

עו"ד יריב קדם

יריב קדם, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטאות חיפה ותל אביב, הינו עו"ד בעל ותק של מעל 20 שנה, נוטריון, הבעלים של משרד עורכי הדין בבעלותו ושל APPLAB – חממה עסקית להקמה וליווי בינלאומי כולל של סטארט-אפים. בעל נסיון משפטי ועסקי רב בליווי חברות וסטארטאפים החל משלב הרעיון ובפעילותם השוטפת בישראל ובעולם. שותף אמון יצירתי בתהליכי קבלת ההחלטות האסטרטגיים והטקטיים של בעלי מניות, דירקטורים, ובעלי העסקים בפעילותם העסקית והמשפטית.

קרא עוד >>

  • מעל 20 שנות ניסיון
  • חממה עסקית לסטארטאפים
  • הייטק בינלאומי
  • ליווי אישי
צו מניעה זמני בגין הפרת פטנט תביעה הכוללת סעד של צו מניעה זמני להפרת פטנט מוגשת לבית משפט מחוזי לשם מניעת ההפרה עד קבלת פסק הדין בתביעה העיקרית כדי למנוע מהמפרים להמשיך את ההפרה באותה תקופה. זהו כלי משפטי רב עצמה המאפשר לעצור את ההפרה בתוך ימים, עד סיום ההליכים וקבלת פסק הדין בתביעה כולה. צווי חיפוש ותפיסה בגין הפרת פטנט כאשר קיימים מוצרים מפרים אצל הנתבע, מגישים יחד עם הבקשה הזמנית לצו מניעה גם בקשות לצו חיפוש ולצו תפיסה שמטרתם לחפש בחצרי המפר ולתפוס אצלו מוצרים מפרים, שהם בדרך כלל גם נחותים בטיבם, במקום שאלו יימכרו מתחת למחירי השוק וייגרמו נזק לבעלים של הפטנט , וכן כדי לעשות בהם שימוש ראייתי. המוצרים שנתפסו באופן זה מוחזקים אצל כונס נכסים מיוחד שמונה לצורך זה על ידי בית המשפט. פיצוי כספי בגין הפרת פטנט במסגרת התביעה לאכיפת הפטנט מגישים גם תביעה כספית וכן למתן חשבונות על כמות המכירות של המוצרים ע"י המפר והתמורה שהתקבלה בעדם.

מן התקשורת

ראיון של עו"ד קדם, "שש כלכלי"/ערוץ 1 מיום 10/7/17

מפת הדרכים להקמת סטארט-אפ משלב הרעיון

ראיון ברדיו תל אביב עם ענבר שנהב – פורמט זכויות יוצרים לאפליקציה

שימוש לא חוקי בתמונה ברשתות חברתיות – 'פרקליטים עד הבית', רשת.

איך רובוטים שואבים את הפרטיות שלכם? 'שבע אקטואלי', כאן.

איך מקימים סטארט-אפ לאפליקציה? ראיון ברדיו תל אביב